Polski English

Kancelaria SKJ Szybkowski Kuźma Jeleń doradzała DWS w transakcji nabycia od Torus budynku biurowego Neon

Kancelaria SKJ Szybkowski Kuźma Jeleń doradzała DWS w transakcji nabycia od Torus budynku biurowego Neon. Wojciech Szybkowski, partner, prowadził zespół transakcyjny SKJ. Anna Jeleń, partner, prowadziła zespół SKJ doradzający w zakresie finansowania nabycia. Innymi kluczowymi członkami zespołu SKJ byli Piotr Brzózka, starszy prawnik, Aleksandra Szałacha, prawnik, i Aleksandra Mielniczuk, prawnik.

Firma Torus sprzedała czwarty i ostatni etap kompleksu biznesowego Alchemia w Gdańsku – biurowiec Neon. Kupującym jest zarządzający funduszami inwestycyjnymi DWS, który dokonał zakupu na rzecz jednego ze swoich niemieckich funduszy nieruchomościowych. Wartość transakcji to ponad 80 mln euro netto.

Budynek ma ponad 35 tys. m. kw. powierzchni najmu, w tym 33,5 tys. m. kw. z przeznaczeniem na biura i nieco ponad 1,5 tys. m. kw. z przeznaczeniem na powierzchnie usługowe. Tak jak wcześniejsze etapy kompleksu, budynek Neon posiada certyfikat ekologiczny LEED na najwyższym poziomie, Platinum.

DWS jest jednym z wiodących globalnych zarządców funduszy inwestycyjnych zarządzającym aktywami o wartości 759 miliardów euro (stan na 30 września 2020 r.). Firma już od ponad 50 lat inwestuje w nieruchomości a łączna globalna wartość tych inwestycji wynosi ponad 65 miliardów euro (stan na 30 września 2020 r.).

Torus jest jednym z liderów wśród polskich deweloperów biurowych.

Sprzedaż Neonu to druga najwyższa pod kątem wartości transakcja w historii firmy Torus i jedna z największych w historii trójmiejskiego rynku biurowego.